SEETEC P133-9HSD 1920×1080 13.3 inch Broadcast Level Full HD Media Film Camera Field Monitor
+ Free Shipping
Availability: 100 in stock
SKU: DCA1138 Category: Brand:
5. The extended lens hood allows you to obtain the ideal viewing effect in any environment
6. Widely used in news production, broadcast room and TV OB trucks of TV stations at all levels
10. With dual power supply system: adapter power supply or lithium battery power supply. Powered by adapter, can be powered by 12V DC power supply or XLR power interface
11. Resolution: 1920×1080 pixels
12. Dot pitch: 0.1533(H)x0.1533(V) mm
13. Screen ratio: 16:9
14. Brightness: 400cd/square meter
15. Contrast ratio: 1000:1
16. Input signal: 3G-SDI, HDMI, YPbPr, DVI, video, audio (L/R)
17. Output signal: 3G-SDI, HDMI, YPbPr, video, headphone jack, speaker
18. Dimensions: 315.5x231x26.4mm (without bracket)
19. Accessories: 1*1.5A power adapter, 1*V-shaped battery back button, 1*mini HDMI cable, 1*Tally adapter kit, 1*sun visor, 1*aluminum base U-shaped bracket, 1*instruction
Specification:
General
Power Consumption Less than or equal to 12W
Screen Size 13.3 inch IPS
Resolution 1920×1080
Dot Pitch 0.1533(H)x0.1533(V)mm
Aspect Ratio 16:9
Brightness 400cd/m2
Contrast 1000:1
Storage Temperature -20-60 degrees Celsius
Viewing Angle 85 degree(L/R/U/D)
Socket Size 1/4 inch
Input Voltage DC9-24V
Product Size 315.5x229x26.4mm
Weight 1.96kg
Package Weight
One Package Weight 3.30kgs / 7.28lb
One Package Size 43cm * 41cm * 15cm / 16.93inch * 16.14inch * 5.91inch
Qty per Carton 2
Carton Weight 7.70kgs / 16.98lb
Carton Size 44cm * 42cm * 31cm / 17.32inch * 16.54inch * 12.2inch
Loading Container 20GP: 465 cartons * 2 pcs = 930 pcs
40HQ: 1080 cartons * 2 pcs = 2160 pcs
Weight 3.300 lbs
Dimensions 43 × 41 × 15 in
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “SEETEC P133-9HSD 1920×1080 13.3 inch Broadcast Level Full HD Media Film Camera Field Monitor”